Drużyna Parafialna Ruszcza*Drużyna Parafialna Ruszcza*Drużyna Parafialna Ruszcza*Drużyna Parafialna Ruszcza*Drużyna Parafialna Ruszcza*Drużyna Parafialna Ruszcza*Drużyna Parafialna Ruszcza*

Puchar NLP 2009

7 marca 2009

Turniej o puchar zimowy NLP

Ruszcza zajęła 4 miejsce, ulegając w meczu o brąz Bulwarowej 2-4

Mecze rozgrywane były na boisku pod balonem przy ulicy Bulwarowej. W turnieju  uczestniczyły czołowe drużyny parafialne ubiegłego sezonu, a więc: Ruszcza, Teatralne, Arka, Bulwarowa, Kalinowe, Krzesławice.

* Krzesławice

Mecze rozgrywane 2x15 minut. W sumie 3 mecze: 2 w grupie, a następnie mecz o pierwsze, trzecie lub piąte miejsce.

I mecz w grupie
Ruszcza-Teatralne 1-4
Dla Ruszczy: K. Grabiec

W meczu z mistrzami Ligi z poprzedniego sezonu ulegliśmy 1-4. Nie weszliśmy w mecz zbyt dobrze. Dość szybko Teatralne uzyskało przewagę, którą udokumentowała 3 golami. Druga połowa już lepsza w naszym wykonaniu co potwierdził swoim skutecznym strzałem Krzysiek Grabiec. Jednak ten gol był niejako na osłodę gdyż Teatralne zdobyło w drugiej połowie również 1 gola i mecz zakończył się wynikiem 1-4.

II mecz w grupie
Ruszcza-Arka 1-0
Dla Ruszczy: G. Kawula

Drugi mecz kategorii tych o wszystko. W ubiegły sezonie mecze z Arką były Bardzo emocjonujące. Tak było i tym razem. Jedna bramka różnicy świadczy o tym, że mecz do końca trzymał w napięciu.
Nasza drużyna wyszła na to spotkanie skoncentrowana i pozytywnie nastawiona. Już w pierweszej poczuliśmy się pewniej po strzale Grześka Kawuli. Mielimy w prawdzie jeszcze kilka "setek" ale piłka nie wpadała do siatki. W ten sposób Ruszcza zatopiła Arkę.

III mecz o 3 miejsce
Ruszcza-Bulwarowa 2-4
Dla Ruszczy: P. Wieczorek 2x

Długo oczekiwaliśmy na to spotkanie (ok. 2 godzin). Dlatego chyba trochę ostygliśmy i dlatego  mecz był rozgrywany w spokojnej atmosferze. Wynik 2-4 ale w sumie wyrównany. W mecz weszliśmy dobrze bo po ładnym strzale w górny róg gola zdobył Piotrek Wieczorek. Później mimo naszej nie najgoreszej gry 2 gole strzeliła Bulwarowa. Jednak po raz drugi w tym meczu (chyba ładniejszą niż pierwsza) bramkę z wolnego zdobył Piotrek Wieczorek i było 2-2. Niestety kolejne gole zdobyła Bulwarowa i to ona wygrała 2-4.

Cieszy dobra frekwencja i duża ofiarność i zaangażowanie. Momentami nasza gra wygladała tak jak powinna. Dziękuje wszystkim, że poświęcili te kilka godzin w sobotę. Ale chyba emocji było sporo i nikt nie żałuje zagrał w turnieju.