Drużyna Parafialna Ruszcza*Drużyna Parafialna Ruszcza*Drużyna Parafialna Ruszcza*Drużyna Parafialna Ruszcza*Drużyna Parafialna Ruszcza*Drużyna Parafialna Ruszcza*Drużyna Parafialna Ruszcza*

"Temperatura wzrastała z minuty na minutę"

Błyskawica Wyciąże - DP Ruszcza 8-1 (2-1)
Bramka: D. Bąk
Ruszcza skład: T. Hońdo - A. Nowak, W. Grzywiński, W. Madej, D. Mendalski, G. Kawula, D. Bąk, R. Madej. K. Sendor, M. Kowal, P. Rafałowski, M. Ciastoń, B. Hońdo, R. Sendor
Mecz 2x45 minut

W kolejnym meczu na Jubileusz 5 lecia przyszło nam się zmierzyć z wymagającym rywalem - występującą w B klasie Błyskawicą Wyciąże. Godzina rozpoczęcia meczu 11-00 - temperatura w słońcu chyba blisko 40 stopni.
Gdyby mecz trwał 45 minut to nasza gra i wynik był nienajgorszy. Długo na boisku utrzymywał się sprawiedliwy remis. Póki starczyło sił i zdrowia, na boisku nie przynosilismy sobie wstydu. Był moment, że postraszyliśmy naszych przeciwników. Bo to my zdobyliśmy pierszego gola. Po dobrym rozegraniu piłki, w pole karne wszedł Damian Bąk, który nie zmarnował okazji. Sensacyjny wynik mógł dotrwać do końca I połowy ale Błyskawicy udało się strzelić 2 gole i było 1-2.
Druga połowa pokazała już różnicę klas pomiędzy zespołami. My opadliśmy z sił, a rywale mieli na tylu zawodników aby wystarczyło nas zabiegać. Dlatego wynik jest jaki jest

Sierpień to sezon ślubów. Niedawano ożenił się Michał Tatar, a w Wyciążach kawalerskie "conieco" stawiał Krzysiek Grabiec, który przed ołtarzem staje za 2 tygodnie. Chłopakom  i ich wybrankom życzymy wszystkiego dobrego i oby ich połówki nie wprowadzały zakazów boiskowych
Krzysiek z narzeczoną kibicowali nam w Wyciążach

05 lipca 2009
Mecz na Jubileusz II

DP Ruszcza - Iskra Łuczanowice 2-3
Gole: K. Grabiec, M. Kowal
Ruszcza skład: K. Karolczyk - M. Ciastoń, W. Grzywiński, D. Mendalski, D. Bąk, K. Grabiec, K. Sendor. M. Kowal, P. Rafałowski, M. Tatar, S. Zięba, W. Madej

W kolejnym meczu na Jubileusz zmierzyliśmy się z Iskrą Łuczanowice. Pogoda dopisała i frekwencja też. Mecz zacięty sporo składnych akcji z obydwu stron i w sumie 5 goli. Przed meczem zrobiliśmy kilka transferów. Mecz w barwach DP Ruszcza rozegrał Krzysiek Karolczyk. Niestety z powodu kontuzji musiał zejść w drugiej połowie - a trzeba przyznać że bronił bardzo dobrze. Natomiast conajmniej 2 kolegów z naszej drużyny wzmocniło Łuczanowice.
Dla nas padły 2 bramki dlatego mogę po zdaniu o tym napisać
1-0 (pierwsza połowa) z podania Wojtka Grzywińskiego gola z okolic pola karnego strzałem przy słupku  zdobył Krzysiek Grabiec (chyba zrobił to nawet prawą nogą)
2-3 (druga połowa) po kilku wcześniejszych próbach, tym razem skutecznie przymierzył Mietek Kowal zdobywając bramkę kontaktową.
Mimo licznych okazji nie udało się nam zdobyć więcej bramek. Choć sprawiedliwym wynikiem byłby remis to było o niego ciężko przy braku skuteczności.
Po meczu rozegraliśmy również konkurs rzutów karnych. Było kilka widowiskowych parad bramkarskich i skutecznych strzałów nie do obrony.
Później był grill i napoje chłodzące. W imieniu DP Ruszcza dziękuje Iskrze Łuczanowice za zorganizowanie tak udanego meczu, a osobno jeszcze Sławkowi Kleszczowi i Romkowi Radoszowi za przygotowanie "poczęstunku".

27 czerwca 2009
Mecz na Jubileusz I

Grębałowianka Old -DP Ruszcza 12-9
Gole: M. Kowal 3x, W. Grzywiński 2x, D. Mendalski 2x, W. Madej, D. Bąk
Ruszcza skład: K. Sendor - W. Sendor, W. Madej, D. Mendalski, W. Grzywiński, D. Bąk, P. Rafałowski, M. Kowal, M. Tatar, M. Ciastoń

Rozegraliśmy pierwszy mecz na Jubileusz 5 lecia. Pogoda nas troche wytrzymała w tym dniu, od rana padało, a akurat dla nas niebo się zmiłowało (było tylko trochę parno). mecz z kategorii tych towarzyskich ale przeciwnik naprawdę wymagający. Trzeba powiedzieć, że większość z naszych rywali ma lub miała swoją przygodę w Lidze Parafialnej (a przede wszystkim to byli piłkarze Grębałowianki). Rywal wymagający ale my nie przynieśliśmy sobie wstydu. Był moment w drugiej połowie, że nie pozwalaliśmy naszym rywalom na zbyt wiele. Gra piłką, skuteczność  w ataku i w obronie... gdyby tylko pod koniec jeszcze taktycznie było dobrze to odprawilibyśmy miejscowych z kwitkiem. Ale i tak  było nieźle - wszyscy fajnie zagrali

Stronę odwiedziło już 145063 odwiedzający (413816 wejścia) osób Copyright : Administratorzy www.ruszczalp.pl.tl

Drużyna Parafialna Ruszcza*Drużyna Parafialna Ruszcza*Drużyna Parafialna Ruszcza*Drużyna Parafialna Ruszcza*Drużyna Parafialna Ruszcza*Drużyna Parafialna Ruszcza*Drużyna Parafialna Ruszcza* Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?